Strona główna     Linki     Co nowego


Linki
Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych

Strona największego polskiego operatora prowadzącego przewozy na wąskim torze. SKPL obecne jest na Kaliskiej Kolei Dojazdowej, Krośniewickiej Kolei Dojazdowej, Nałęczowskiej Kolei Dojazdowej, Przeworskiej Kolei Dojazdowej, Śmigielskiej Kolei Dojazdowej, Mławskiej Kolei Dojazdowej i Pleszewskiej Kolei Lokalnej.

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych

Oficjalna strona Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych to przede wszystkim zbiór przydatnych danych kontaktowych z kolejami zarządzanymi przez Fundację: Rogowską Koleją Wąskotorową, Starachowicką Koleją Wąskotorową oraz Koleją Leśną Pionki. Aktualności, historia, opis taboru, galeria fotografii oraz aktualna oferta wynajmu pociągów turystycznych to elementy działów poświęconych poszczególnym liniom. Na stronie zamieszczane są również ciekawe informacje dotyczące innych kolei wąskotorowych. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Instytut Rozwoju i Promocji Kolei

Oficjalna strona Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei propagującego nowoczesne rozwiązania dla kolejnictwa. Obecnie Instytut zaangażowany jest w kilkanaście projektów związanych z zarządzaniem, badaniami, promocją i rozwiązaniami systemowymi dla kolei. Instytut współpracuje również z operatorami kolei wąskotorowych.

Koleje Wąskotorowe Europy Środkowo-Wschodniej

Autor: Michał Izydorczak

Rozbudowana galeria zdjęć pochodzących z kilkudziesięciu kolei wąskotorowych środkowo-wschodniej Europy. Fotogaleria obejmuje koleje użytku publicznego oraz przemysłowe, skupia się na kolejach polskich jednak nie brakuje w niej zdjęć z Czech, Serbii, Słowacji, Rumunii czy Węgier.

Schmalspurbahn in Polen

Autor: Ulrich Thorhauer

Niemiecki entuzjasta polskich kolei wąskotorowych publikuje przede wszystkim fotografie wykonane podczas kolejnych wizyt w Polsce. Niektóre z kilkunastu działów poświęconych poszczególnym liniom zawierają również aktualne rozkłady jazdy oraz krótkie rysy historyczne. Strona dostępna jest tylko w języku niemieckim.

Eesti Muuseumraudtee

Witryna zaprzyjaźnionego muzeum w Lavassaare (zachodnia Estonia) umożliwia zapoznanie się z działalnością i historią placówki, rozkładem jazdy pociągów turystycznych oraz niewielką fotogalerią. Strona dostępna jest w języku estońskim i angielskim.

Lubelska Strona Kolejowa

Autor: Krzysztof Jesionek

Lubelska Strona Kolejowa to przede wszystkim galeria fotografii nie tylko z okolic Lublina. Na zdjęciach obejrzeć można między innymi normalnotorowy tabor eksploatowany przez prywatnych przewoźników a także wiele ujęć z Linii Hutniczej Szerokotorowej. Strona dostępna jest również w angielskiej wersji językowej.

Sekcja Rozwadów

Autor: Krzysztof Dobrzański

Sekcja Rozwadów czyli strona o kolei w Stalowej Woli i okolicy jak mówi o niej sam autor. Głównym elementem witryny jest obszerna i interesująca fotogaleria. Uzupełnia ją opis kolejowego węzła w Stalowej Woli Rozwadowie oraz wychodzących z niego linii.

Copyright © 1999-2009 Krzysztof Zientara